Onsen Spa - salon kosmetologiczny i spa, Łódź, masaże, mikrodermabrazja, vpl, borowina, kosmetyka
 

Masaże klasyczne

 

Masaż klasyczny stosowany był już w starożytności i stanowi jedną z najstarszych metod leczenia manualnego, dziś przeżywa on swój renesans i z powodzeniem wykorzystywany jest w rehabilitacji, fizykoterapii oraz jest powszechnie stosowany w odnowie biologicznej. Masaż klasyczny jest to zabieg fizjoterapeutyczny polegający na sprężystym odkształcaniu tkanek. Poprzez zastosowane techniki manualne oddziaływuje na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła oraz wszystkie układy naszego organizmu. Pod wpływem masażu skóra staje się lepiej ukrwiona i odżywiona. Masaż usuwa złuszczające się obumarłe komórki warstwy rogowej naskórka, pory się rozszerzają, otwierają się kanaliki gruczołów potowych i tym samym zwiększa się dotlenienie skóry. Skóra staje się gładsza, uelastyczniona i przygotowana na lepsze i szybsze wchłanianie substancji leczniczych i odżywczych.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny obejmuje specjalistyczne techniki poprzez które wpływamy pozytywnie na stan emocjonalny w celu rozluźnienia zbytnio napiętych mięśni, uspokojenia, odprężenia i rewitalizacji pacjenta. Prawidłowo wykonany masaż pobudza skórę i mięśnie, zmniejszając napięcie, przywraca prawidłowy rytm serca, jak również poprawia krążenie krwi. Spokojnie i rytmicznie przeprowadzony masaż, niweluje stres oraz związane z nim dolegliwości takie jak bóle głowy i pleców, zaburzenia koncentracji czy depresje.

Masaz izometryczny

Masaż izometryczny polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięsnia). Stosowany jest w leczeniu skutków zmęczenia mięśni spowodowanych dużym wysiłkiem fizycznym oraz jako rodzaj rehabilitacji uszkodzonych, bądź unieruchomionych kończyn. Wykorzystuje się go również jako masaż wyszczuplający, redukujący tkankę tłuszczową oraz masaż przyczyniający sie do wzrostu masy i siły mięśniowej.

Manualny drenaż limfatyczny

Manualny drenaż limfatyczny polega na stymulacji układu limfatycznygo poprzez specjalistyczne ruchy, techniki powodujące udrożnienie, przepychanie limfy. Podstawowe wskazania do drenażu są podobne jak do masażu klasycznego, ale ponadto drenaż limfatyczny jest często stosowany w celu oczyszczenia i stymulacji skóry twarzy, dekoltu oraz górnej części klatki piersiowej. Manualny drenaż limfatyczny pomaga w zwalczaniu cellulitu wraz z innymi zabiegami oraz wspomaga procesy odchudzania i ogólnego oczyszczania organizmu z toksyn.

Przejdź do cennika